Największa Masa Krytyczna w tym roku

Brzmi zachęcająco prawda? Maj to miesiąc, kiedy frekwencja na Masie Krytycznej zbliża się ku rekordowi albo go przekracza. Pierwsza masa na którą przyjechałem 4 lata temu (też w maju) była największa – wzięło w niej udział 2360 osób, a rekord tej masy dopiero niedawno został pobity.

Podczas kwietniowej Masy podpisywaliśmy list otwarty w sprawie niewykorzystywania funduszy przeznaczonych na infrastrukturę rowerową i zaprosiliśmy Panią Prezydent na Majową Masę, aby udzieliła nam odpowiedzi na zadane w liście pytania. Mamy nadzieję, że pojawi się na Masie, a nie wzorem swojego zastępcy w niedawnym programie TVN Warszawa – „Kawaleria”, poruszającym tematykę naszego listu, uniknie odpowiedzi na pytania wystawiając na atak niewinną osobę. Gdyby jednak się nie poajwiła, mamy przygotowane kolejne atrakcje związane z rozliczeniem dotychczasowej działalności urzędu, oraz przypomnimy konkretne obietnice i zapowiedzi budowy drogi rowerowej przy ul. Waryńskiego, które nie widomo czemu do dziś nie zostały zrealizowane. Podczas przejazdu pojedziemy tą ulicą, wypełniając ją szczelnie rowerami w 2 kierunkach.

Każdy może pomóc w tym aby Masa była jak największa. Wystarczy poinformować znajomych, wydrukować plakaty i powiesić w okolicy oraz w miejscach ruchliwych. Plakaty można również dostać w siedzibie Zielonego Mazowsza – ul. Nowogrodzka 46/6 codziennie w godzinach 18-23. Plakaty leżą w miejscu ogólnodostępnym. Te i inne pomysły znajdują się na naszym masowym forum. Nie trzeba robić dużo, a można zdziałać wiele.

Planowana trasa przejazdu:

Pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Waryńskiego, Rondo Jazdy Polskiej, Waryńskiego, Pl. Konstytucji, Piękna, Al. Ujazdowskie, Książęca, Ludna, Wybrzeże Kościuszkowskie, Nowy Zjazd, Dobra, Tamka, Most Świętokrzyski, Sokola, Zamoyskiego, Grochowska, Waszyngtona, Most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Świętokrzyska, Jana Pawła II, Stawki, Muranowska, Bonifraterska, Miodowa, Senatorska, Pl. Zamkowy.

Spotykamy się w najbliższy piątek 29 maja o godzinie 18:00 na Placu Zamkowym.

Zobacz także:
http://masa.waw.pl/98

Kategorie: Rowery, Warszawa | Tagi: , , , 1 komentarz »

Komentarze -

1 komentarz to “Największa Masa Krytyczna w tym roku”

  1. ania

    wow… a ja będę !!! ;-)

Powrót na górę strony