Stare Kabaty

Dzisiaj, korzystając z okazji, że z powodu remontu pętli Powsin Park Kultury linia 519 kończy wszystkie kursy na pętli Stare Kabaty, postanowiłem tam pojechać. Zaraz po skręcie w ul. Gąsek zaciekawiło mnie to że jedziemy właściwie donikąd. Po lewej las, po prawej pole. To co tam takiego jest, że pętlę tam mają ;-)

Pętla Stare Kabaty znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Gąsek i ul. Podgrzybków

Dojechałem do przystanku Zapłocie. Kilka domków, nic poza tym ale jedziemy dalej. Co jakiś czas domek no i jesteśmy na miejscu, jedziemy specjalnie wyłukowaną dla autobusów zawrotką na przystanek krańcowy. Po wyjściu z autobusu możemy sobie pomyśleć „Czy to na pewno Warszawa?” Administracyjnie z pewnością ;)

Piękne porównanie. Wiata przystankowa wprowadzona w 1974 roku wraz z otwarciem Trasy Łazienkowskiej oraz Solaris Urbino 18 z 2007 roku ;-)

Teraz wystarczy przejść się kawałek pod górkę ulicą Podgrzybków i zaraz zobaczymy „miasto”. Wystarczy kilkaset metrów i widzimy nadal budujący się Ursynów, który zaraz sięgnie lasu, w oddali widzimy Stację Techniczno Postojową Metra. Swoją drogą jestem ciekaw czemu mieszkańcy tej okolicy mają tylko jedną linię, która zawiezie ich do centrum. I to nie kursującą za często bo normalnie to 519 przyjeżdża tu tylko w wybranych kursach. Możnaby zrobić jakąś linię 2xx startującą z Powsina przez Stare Kabaty do Metra.

A teraz najważniejsze. Po co ja o tym wszystkim piszę ??? ;-) Bo Warszawa którą każdy zna na codzień powoli staje się nudna ;-) Dlatego co jakiś czas będę wam pokazywał te miejsca, w których mało kto był.

Kategorie: Foto, Warszawa | Tagi: , , Komentarze - 2 »

Komentarze -

Komentarze - 2 to “Stare Kabaty”

  1. schwefel

    Eee tam mało kto był :P Ja tamtędy skracam sobie cotygodniowy trening jak mi się nie chce myć napędu z błota, które się przyklei przejeżdżając przez Las Kabacki z Powsina na Kabaty.
    Poza tym to jedyne połączenie Ursynowa z Powsinem i dalej Konstancinem.

  2. olcia

    pff malo kto? ja tam chodze dosc czesto.
    poza tym.. nie tylko jedna linia. gdybys poszedl ul Gasek. do konca, potem przez lasek masz 192, 166 i 306. a tymi liniami dojedziesz szybko (ok 1 min) do 504 i 179, wiec prosze kitu nie wciskac ;)

Powrót na górę strony