Steruj komputerem za pomocą iPada

Nie, to nie jest kolejny klient VNC, tylko fajna aplikacja umożliwiająca nam sterowanie komputerem za pomocą iPada. Program nazywa się WiFi TouchPad HD i kosztuje 1,59€ (jest również darmowa wersja).

Przed rozpoczęciem zabawy należy upewnić się, że iPad i komputer którym chcemy sterować znajdują się w tej samej sieci WiFi. Po uruchomieniu aplikacji, oraz specjalnego programu na naszym Maku z OS X 10.5 lub wyższym lub pececie z Windowsem XP/Vista/7, iPad połączy się z komputerem a ekran podzieli się na 2 części. Na górze czarna część na touchpad, na dole – klawiatura. Dzięki aplikacji możemy swobodnie bezprzewodowo kontrolować naszego Maka. Jest to idealne rozwiązanie np. dla Maka Mini, jeśli jest podłączony do telewizora. Touchpad wyświetlany na iPadzie jest rozmiarowo zbliżony do Magic Trackpada.

Wersja darmowa oferuje: możliwość używania prawego przycisku myszy jako tapnięcie dwoma palcami, przewijanie dwoma palcami, przesuwanie i powiększanie okien, przeciąganie plików.
Dodatkowo w wersji płatnej możemy: przygotowywać tekst na iPadzie zanim wyślemy go do komputera, zmieniać język klawiatury, wprowadzać chińskie znaki, powiększać i pomniejszać za pomocą gestów multitouch w OS X 10.6 i Windows 7 a także sterować głośnością.

Osobiście używam wersji darmowej i w zupełności mi ona wystarcza do moich potrzeb. Aplikacja jest naprawdę warta uwagi. Polecam!

Kategorie: Apple, iOS, Software | Tagi: , , Skomentuj »

Komentarze -

Powrót na górę strony