The Social Network

W czwartek 30 września dzięki uprzejmości serwisu Blip.pl w Warszawskim Kinie Femina byłem na przedpremierowym (premiera w Polsce, 15 października) pokazie filmu The Social Network.

Jak powstał Facebook? Każdemu kto jest ciekaw historii (a napewno będzie Was zdecydowana większość) polecam obejrzenie tego filmu. Filmu o tym jak student Harvardu, Mark Zuckerberg z aspołecznego „kujona” zostaje właścicielem największego serwisu społecznościowego.

Wszystko zaczyna się zupełnie niewinnie, od algorytmu dzięki któremu można było porównywać zdjęcia studentek. Zdjęcia Mark zdobył nielegalnie włamując się do serwerów szkoły. W 2 godziny, 22 000 wejść na stronę założoną przez Marka wystarcza aby padł serwer Harvardu. Niestety, po tym incydencie dziewczyny nie pozostawiają po Marku suchej nitki i ten wie, że musi się odkupić. W międzyczasie zjawiają się dwaj bracia którzy proponują Zuckerbergowi współpracę przy tworzeniu serwisu społecznościowego dla Harvardu. Mark się zgadza i… zabiera się do tworzenia swojego TheFacebook.

Film ukazuje ogromne zaangażowanie Zuckerberga w tworzeniu tego serwisu, jego pasję, pomysły które przychodziły z nikąd ale także walki sądowe: jedną ze swoim współzałożycielem którego Mark oszukał, drugą z braćmi, którym ukradł pomysł.

The Social Network jest godny polecenia. Jessie Eisenberg rewelacyjnie wcielił się rolę Marka Zuckerberga, nawet stylem mówienia. Natomiast po zobaczeniu napisów końcowych pozostaje pewien niedosyt. Za mało szczegółów dotyczących rozwijania samego Facebooka. W filmie dostajemy różne informacje, jak np. powstanie relacji partnerskich, Tablicy czy jak kto woli – Ściany. Natomiast cała historia trwa do osiągnięcia 1 miliona użytkowników. Jak wiemy, dziś z Facebooka korzysta ponad 500 milionów użytkowników z całego świata. Jednak wydaje mi się, że ten skrawek, w którym jest sam początek, jest najważniejszy. I dlatego warto iść. Gorąco polecam!

Kategorie: Film | Tagi: , , Skomentuj »

Komentarze -

Powrót na górę strony