Apple zrobiło netbooka

Hasło wczorajszej konferencji – „Back to the Mac” opiewało na tym, że przy tworzeniu iPhone OS zostały zaczerpnięte elemeny Mac OS X. Przy tworzeniu iPada – elementy iPhone’a. No to czemu by nie zrobić MacBooka na podstawie iPada?

Ma 11,6 cala, Core 2 Duo 1,4GHz (nie jakieś Atomy), 2GB Ram, GeForce 320M (a nie niszowe Intele), 2 porty USB, MiniDisplay Port, głośniki stereo, mikrofon, kamerę, wejście/wyjście słuchawkowe. W dodatku w najgrubszym miejscu ma 1,7cm, waży jeden kilogram, wytrzymuje 5h ciągłego przeglądania internetu przez WiFi i… nie ma dysku. Zamiast tego posiada 64GB wbudowanej kości pamięci, przez co wybudza się z prędkością iPada i na standby’u może wytrzymać na baterii 30 dni. Po co wyłączać?

Starszy brat nadal ma 13,3 cala, ale trzyma na baterii 7 godzin, posiada procesor 1,8Ghz i 128GB miejsca na dysku. „Jedenastkę” można rozbudować do 128GB a „trzynastkę” do 256GB. Nowe MacBooki Air dostały przy okazji nowy szklany touchpad (nie znoszę nazwy gładzik).

Takiego „netbooka” mógłbym mieć. Zwłaszcza jeśli zamiast płyty instalacyjnej, Apple dodaje własnego pendrive‘a z systemem. No już prościej być nie mogło :)

Kategorie: Apple | Tagi: , , Komentarze - 3 »

Komentarze -

Komentarze - 3 to “Apple zrobiło netbooka”

 1. Raffi

  Dodajmy, ze po wycofaniu sie ASUSa z dyskow SSD w netbookach, Mac bedzie naprawde jednym z nielicznych z dyskami SSD. Dla mnie taki odporny na wstrzasy dysk to warunek zakupu. Bateria trzymająca 5h, parametry techniczne, wymiary i waga też spełniają moje wymagania.

  Czy bede mial wiec Mac’a za jakis czas? Raczej nie. Wymagam też portu Ethernet i potrzebuje do pracy 2 portów USB. A tutaj albo dwa porty USB, albo przejściówka USB-ethernet i jeden port.

 2. Maćkofff

  Tutaj zapewne „na nie” będzie jeszcze cena. Co jak co ale przewiduję, że podstawowy model 11,6″ będzie kosztował ok 5500zł więc na to raczej sobie będzie mógł pozwolić ktoś komu naprawdę zależy na rozmiarach i lekkości komputera, mając jednocześnie na to odpowiednie fundusze.

  Ja do MacBooków Air zawsze podchodziłem w jeden sposób: „Łaaaaał!” I już ;)

 3. Jak zrobić własny dysk instalacyjny USB z OS X 10.6 — Maćkofff.waw.pl

  [...] dni temu podczas wprowadzenia do sprzedaży nowego MacBooka Air Apple zamiast płyty DVD z systemem, do zestawu dołączyło pamięć flash 8GB z systemem Snow [...]

Powrót na górę strony