Facetime dla Mac OS X

Mówiłem! Od dziś, do grona użytkowników usługi Facetime dołączają użytkownicy maków. Aplikacja przygotowana przez Apple, jest narazie w wersji beta ale można już ją pobrać na swój komputer. Paczka waży 14mb a instalacja przebiegła bezproblemowo. Do używania Facetime potrzebujemy Snow Leoparda w wersji 10.6.4

Interfejs przypomina trochę ten znany z iOS. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja prosi o podanie Apple ID i hasła w celu uruchomienia usługi. Także jeśli mamy konto w iTunes Store // App Store, wpisujemy nasze dane, jeśli nie – zakładamy nowe konto. Loginem z którego będzie się wykonywać i odbierać połączenia Facetime jest nasze Apple ID (czyli e-mail). Następnie w oknie po lewej stronie mamy aktualny podgląd z kamery, po prawej menu z trzema zakładkami: Ulubione, Ostatnie, Kontakty. Wykonujemy połączenie z widokiem typowym dla iPhone’a lub iPoda Touch.

Testową rozmowę przeprowadziłem z moim kolegą Maciejem Jurczakiem. Facetime odbywał się między makami ale próby z iPhonem również się powiodły.
Domyślnie, podczas połączenia mamy widok pionowy, ale wystarczy (po najechaniu na swoją miniaturę) kliknąć strzałkę rotacji i dostajemy widok poziomy. Jeśli conajmniej jedna osoba podczas konferencji używa iPhone’a lub iPoda Touch, wystarczy obrócić urządzenie. W obydwu przypadkach, obraz automatycznie obraca się wtedy u drugiego rozmówcy.

Apple’owi się udało. Mają teraz setki milionów urządzeń z Facetime.
Jestem pewiem, że ta usługa znajdzie wiele zastosowań.

Kategorie: Apple | Tagi: , , , , Skomentuj »

Komentarze -

Powrót na górę strony