iLife ’11

Oprócz Facetime na maka i nowego Air’a, Apple zaprezentowało także kolejną wersję iLife. W jej skład nadal wchodzi 5 programów natomiast na konferencji zostały szczegółowo omówione tylko 3 z nich – iPhoto, iMovie i Garageband. Podejrzewam, że iWeb oraz iDVD się nie zmieniło i tylko nadal są w pakiecie bez zmian.

iPhoto - Podobała Wam się edycja obrazów na pełnym ekranie? No to proszę. Od dziś, całego iPhoto można używać Fullscreen. W dodatku z ulepszoną integracją z Facebookiem, możliwością wysyłania maili ze zdjęciami prosto z programu, a także nowymi pokazami slajdów.

iMovie – Nowością jest możliwość tworzenia profesionalnych trailerów. Kreator podpowiada nawet jakie rodzaje scen wybrać a iMovie dzieli filmy na kategorie (People Finder) – np. grupa ludzi, jedna osoba. Dodano o wiele lepszą możliwość edycji dźwięku, od zmiany fadingu do modyfikacji głosu. W filmach można teraz umieszczać Hollywoodzkie efekty takie jak np. slow motion czy stopklatka. Mi się przyda bardzo, przy okazji Warszawskiego Roweru :)

GarageBand – Program którego właściwie nigdy nie używałem potrafi teraz dostosować rytm do nagranych przez nas instrumentów, wyedytować część dźwięku tak aby dopasować do reszty i posiada nowe lekcje nauki gry na gitarze i pianinie.

Całość kosztuje 49$. Dla osób, które kupiły komputery w dniach 1-20 października 2010, przysługuje prawo upgrade’u do iLife 11 za 6,99$

Kategorie: Apple | Tagi: , , Skomentuj »

Komentarze -

Powrót na górę strony