Mac OS X Lion

Lew ma się pojawić w lecie 2011 roku. Podobnie jak w przypadku MacBooka Air, Apple wróciło do maka i w 10.7 zobaczymy elementy znane z iPada. Jakie zajawki przedstawiono?

Mac App Store70% dla Ciebie, 30% dla Apple. Sklep jest OPEN więc nie będzie restrykcji jak w przypadku aplikacji na iOS. Automatyczne aktualizacje i co najważniejsze… w ciągu 3 miesięcy ma się pojawić na Snow Leoparda. Ciekaw jestem jak bardzo to zmieni rynek oprogramowania na Mac, szczególnie w Polsce, gdzie narzeka się, że nie można kupić programów na maka lub bardzo mało. Teraz ludzie będą mieli wszystko podane na tacy. Chyba, że teraz znajdą inny powód do narzekania – karty kredytowe. Nie będę wymieniał nazw ale kilka Polskich banków oferuje karty przedpłacone i można nimi płacić przez internet (tylko).

Launchpad – Nic innego jak Homescreen znany z iPada. Mamy ekrany ze wszystkimi aplikacjami jakie posiadamy na komputerze, możemy tworzyć foldery (identyczne jak na iPadzie). Fajny bajer. O 70% zmniejszy się moja ilość ikon w Docku. Żegnaj folderze Applications?

Aplikacje pełnoekranowe – iPhoto już jest. Na prezentacji pokazywano działanie Preview z jakimś pdf’em. W sumie, skoro i tak okno z aplikacją zajmuje nam prawie cały ekran, to czemu nie wykorzystać pełnego ekranu do pracy? W dodatku aplikacja, która uruchomiona w trybie pełnoekranowym otwiera się na innej przestrzeni. Zastępuje to obecne Spaces.

Mission Control – Na samą nazwę reaguję z uśmiechem bo bardzo jestem ciekaw jak zostanie przetłumaczona na język Polski ;) Mission Control to połączenie Expose i Spaces w jedno. Na górze pojawią nam się ekrany z uruchomionymi aplikacjami w trybie pełnoekranowym oraz pulpit, a niżej ładnie pogrupowane okna znajdujące się na pulpicie.

Brzmi ciekawie. Zobaczymy… w sumie już niedługo :)

Kategorie: Apple | Tagi: , , Komentarze - 2 »

Komentarze -

Komentarze - 2 to “Mac OS X Lion”

  1. Miniblog: Podsumowanie nowości — Maćkofff.waw.pl

    [...] Mac OS X 10.7 Lion – Był Sneak Peek, potwierdzona nazwa i elementy iOS. [...]

  2. Można zgłaszać aplikacje do Mac App Store — Maćkofff.waw.pl

    [...] poinformowało developerów, że już mogą zgłaszać swoje aplikacje do Mac App Store. W mailu informacyjnym Apple wysłało instrukcję ustawienia konta iTunes Connect oraz [...]

Powrót na górę strony