Wczorajsze nowości od Apple

Od wczoraj wszystkie urządzenia z iOS nareszcie mają wspólną wersję systemu. Zaczęło się po południu, kiedy Apple poinformowało, że wieczorem (czasu Polskiego) pojawi się aktualizacja do iOS 4.2. Zgodnie z zapowiedzią, nowy system był wieczorem gotowy do pobrania. Jakie przynosi nowości?

Największe dla iPada, który jeszcze do niedawna jako jedyny posiadał system z numerkiem 3.2, otrzymał wczoraj wielozadaniowość, foldery, wspólną skrzynkę pocztową, Game Center oraz język Polski. Dla iPhone’a dodano nowe dzwonki SMS, natomiast dla wszystkich urządzeń wprowadzono AirPrint – funkcję pozwalającą na bezprzewodowe drukowanie treści bezpośrednio z iPhone’a/iPada/iPoda touch oraz AirPlay, czyli możliwość strumieniowego przesyłania filmu do telewizora podłączonego do Apple TV (który wczoraj dostał soft 4.1) lub muzyki przesyłanej do głośników podłączonych np. do Airport Express. Po aktualizacji oprogramowania, iPhone 3G działa na szczęście trochę szybciej.

Miłą niespodzianką od Apple było wprowadzenie Find My iPhone jako darmowej usługi dla wszystkich posiadających iPhone’a 4, iPoda touch 4 generacji lub iPada. Co ciekawe instrukcja założenia darmowego konta do obsługi Find My iPhone nie jest opisana na Polskiej stronie Apple. Założenie konta jest proste.

Na urządzeniu iOS wchodzimy w Ustawienia, następnie – Poczta. Dodajemy nowe konto MobileMe i korzystamy z funkcji „Załóż darmowe Apple ID”. Po zweryfikowaniu konta, włączamy funkcję Find my iPhone i gotowe :)

Aktualizacji doczekała się także iPadowa wersja iWorka. Wspiera m.in język Polski.

Więcej informacji o uaktualnieniu (jak narazie po angielsku) na stronie Apple (Polska).

Kategorie: Apple, iOS, Software | Tagi: , , , , , Skomentuj »

Komentarze -

Powrót na górę strony