WWDC 2011

WWDC – Worldwide Developers Conference 1 odbędzie się już jutro w San Francisco. Kilkudniową konferencję rozpocznie prezentacja Steve’a Jobsa. Kilka dni wcześniej, w informacji prasowej zostały podane tematy przedstawienia 2. Czy aby na pewno wszystkie?

Lion – Mac OS X Lion 10.7 będzie już ósmą wersją systemu z rodziny OS X. Niektórzy uważają, że Lion będzie ostatni 3, w końcu to przecież Lew jest królem zwierząt. Miałem okazję testować Liona, wszystkie bety które jak dotąd wyszły i bardzo mi się podobają nowości zaciągnięte z iOS m.in. Launchpad.

iOS 5 – Piąta wersja systemu mobilnego iOS dla iPada, iPhone’a i iPoda Touch. Plotki głoszą, że iOS 5 ma być już bez wsparcia dla 3GS. Mało w to wierzę… bo będzie to druga większa aktualizacja dla tego telefonu, choć doświadczenia z iOS 4 dla iPhone’a 3G mogą dawać do myślenia. Osobiście liczę na jakieś mocne uderzenie ze strony Apple w tym temacie.

iCloud – Tajemnicza usługa w chmurze, która podobno ma zastąpić Mobile Me, lub rozszerzyć obecną usługę o przechowywanie muzyki. Według kilku źródeł usługa ma być na początku oferowana za darmo, później za 25$.

One More Thing – Chyba pierwszy raz spotykam się z informacją od Apple, w której opisują dokładnie co pojawi się na konferencji. Ja jednak obstawiam na jakiegoś dodatkowego asa w rękawie Steve’a. Nie musi to być iPhone 5 – (przynajmniej na zdrowy rozum, no bo po co by wydali białą wersję na chwile przed kolejnym), ale przydałoby się odświeżyć trochę akcesoria Airport (Airport Express, Extreme, Time Capsule). Tutaj też zagraniczne serwisy plotkują o wprowadzeniu iOS do tych urządzeń.

Wszystkiego dowiemy się już jutro wieczorem. Na blogu pojawi się także krótkie podsumowanie nowości :) Jeśli ktoś  chce oglądać relację na żywo to polecam team w składzie Nowak&Opydo 4

Kategorie: Apple, Hardware, Internet, iOS, Programowanie, Software | Tagi: , , , , , , , , Komentarze - 2 »

Komentarze -

Komentarze - 2 to “WWDC 2011”

 1. Perwol

  A ja ze swojej strony nie polecam składu Nowak&Opydo bo jedyne, co im dobrze wychodzi (a w zasadzie drugiemu Panu) to pajacowanie przed kamerą. Jak to mówią – dużo pierdolenia, mało kontentu.

  Jeżeli ktoś byłby zainteresowany – ja wraz ze sklepem Manzano oraz przy sponsoringu kilku firm będę również prowadził relację LIVE z tego wydarzenia. Z tym, że tekstową, z konkursami i niestety nie będę rozśmieszał żałosnym zachowaniem. Wybór należy do Was ;)

 2. MoroS

  Wiesz, nie liczyłbym na jakieś mocne uderzenie. Prawda póki co jest taka, że Apple zostało w tyle z technologiami i nie za wiele może na ten temat poradzić. Gdyby było inaczej, to nie martwili by się Samsungiem, który zyskuje ich kosztem dużą popularność. Szczerze mówiąc mi bardziej pasuje dwurdzeniowy Galaxy S 2, którego można kupić już za 2K PLN, niż jakiś jednordzeniowy iPhone 4, którego cena na dodatek jest o 50% wyższa (porównując z modelem o tej samej pojemności pamięci, co GS2, czyli 32GB).
  Samo Apple dobrze wie, że Samsung jest poważnym zagrożeniem, dlatego zaczęły się już gierki prawne między tymi firmami. W świetle tego, co się obecnie dzieje jakoś nie spodziewam się zbyt wiele po jutrzejszym KeyNote (nie będzie mi się chciało szukać informacji na ten temat po necie, więc mam nadzieję, że opiszesz tutaj co się działo).
  Ale nie będę uprzedzał faktów, bo Apple wiele razy już potrafiło zaskoczyć ludzi. ;)

Powrót na górę strony